ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kafshėt e rralla nė shėrbim tė politikės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kafshėt e rralla nė shėrbim tė politikės   Sun Oct 11, 2009 2:46 pm

Qeveria kineze do t’i dhurojė Tajvanit dy Panda, kurse tajvanezėt do t’ua kthejnė me njė lloj tė cjapit dhe me njė drerė, tė cilėve po ashtu iu kėrcėnohet shfarosja.

Dy Panda kineze po pėrgatiten qė kėto ditė tė shkojnė nė Tajvan. Presidenti i atjeshėm Ma Jing Zhu paralajmėroi se do ta pranojė kėtė dhuratė tė rrallė nga Pekini si gjest i vullnetit tė mirė dhe shenjė pėr pėrmirėsimin e marrėdhėnieve ndėrmjet dy shteteve. Sidomos, banorėt mė tė vegjėl tė Ishullit me padurim po e presin arritjen e kėtyre kafshėve tė rrezikuara nga shfarosja.

“Do tė isha e lumtur qė t’i shikojė pandat pasi janė shumė tub bukura”, tha Tung Ting Jia.

“Kanė rrethe tė zeza rreth syve dhe i mbajnė gjerėsisht tė hapur”, thotė Vu Ēang Ji.

“Pandat janė shumė tė lezetshme", thekson Tung Ju Ēuan.

Mirėpo edhe Tajpei mendoi si kompensim njė dhuratė interesante. Kopshti i atjeshėm zoologjik planifikon qė nė Kinė tė dėrgojė njė drerė dhe njė cjap tė llojeve vendase, tė cilėt po ashtu janė tė rrezikuar nga shfarosja. Derisa populli i dy anėve gėzohet nė idenė pėr dhurata tė ndėrsjella, aktivistė pėr mbrojtjen e kafshėve kritikojnė se ata do tė kenė probleme tė mėdha nė pėrshtatjen nė kushtet e reja tė jetesės.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kafshėt e rralla nė shėrbim tė politikės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: