ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mashkulli shtatzėnė lind vajzė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Mashkulli shtatzėnė lind vajzė   Sun Oct 11, 2009 2:49 pm

Thomas Beetie, mashkulli i parė shtatzėnė nė botė, ka lindur njė vajzė tė shėndoshė.

34-vjeēari trans-seksual Thomas Beetie nga Oregoni, ka lindur nė mėnyrė natyrale nė spitalin Bend, transmeton ABCnews. Ai ka lindur atė qysh tė hėnėn, por ėshtė paraqitur me emėr tjetėr, dhe pėr kėtė lajmi nuk ka arritur tė bėhet publik.

Sa pėr pėrkujtim, Thomas ka ndryshuar gjininė para dhjetė vitesh, por ka mbajtur organet reproduktive femėrore sepse gruas sė tij pėr shkak tė sėmundjes i kanė larguar mitrėn. Nė mėnyrė kirurgjike i janė larguar gjinitė dhe ka marrė terapi hormonale. Pasi qė si ai ashtu edhe gruaja kanė dashur tė kanė fėmijė, ai ka ndėrprerė terapinė, i kanė ardhur mujoret dhe me anė tė fekondimit artificial dhe donatorit anonim ka mbetur shtatzėnė. Kjo nuk ka qenė shtatzėnia e parė. Para dy vitesh ka abortuar spontanisht trinjakė.

Thomas ka lindur si vajza Tracy Lagondino dhe nė fėmijėrinė e saj/tij ka fituar nė garėn e bukurisė nė Havaje.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mashkulli shtatzėnė lind vajzė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: