ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Burgoset pėllumbi kontrabandues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Burgoset pėllumbi kontrabandues   Sun Oct 11, 2009 2:51 pm

Njė pėllumb ka pėrfunduar prapa grilave tė burgut pėr kontrabandim tė drogave nė njė burg me siguri tė lartė nė Bosnje dhe Hercegovinė.

Zogu ėshtė kanakar i njėrit prej tė burgosurve dhe besohet se qese tė vogla me drogė i ishin lidhur pėr kėmbėt e tij.

Gardianėt e burgut nė Zenica tė Bosnjės ishin bėrė tė dyshimtė kur kishin vėrejtur se katėr tė burgosur bėheshin “qartazi tė droguar” pak pasi qė njė pėllumb vėrehej duke u lėshuar nė dritare tė qelisė.

Pronari i zogut dhe tre tė burgosur tjerė pas testeve tė bėra rezultuan pozitiv nė pėrdorimin e drogės.

"Dyshojmė qė pėllumbi ka bartur drogėn nga Tuzlla", ka thėnė zėvendėsdrejtori i burgut Josip Pojavnik – duke iu referuar njė qyteti tjetėr boshnjak rreth 65 kilometra larg.

Zogu ėshtė vendosur nė paraburgim derisa tė kryhet hulumtimi i rastit.

"Nuk dimė se ēfarė tė bėjmė me pėllumbin", ka shtuar Pojavnik. "Por, tani pėr tani ai do tė mbetet prapa grilave".

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Burgoset pėllumbi kontrabandues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: