ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gruaja meksikane lufton luanin me thikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Gruaja meksikane lufton luanin me thikė   Sun Oct 11, 2009 2:53 pm

Njė grua meksikane thotė se e ka luftuar njė luan prej rreth 230 kilogramėsh me njė thikė nė dorė afėr qytetit turistik Acapulco dhe e ka frikėsuar atė tutje.

Celsa Aleman ka thėnė se ajo dhe mbesa e saj shtatėvjeēare ishin duke u udhėtuar me gomarė kur njė luan tentoj t’i hajė kėmbėt e kafshės.

Gruaja 35-vjeēare ka thėnė se e ka gjetur guximin tė luftojė luanin sepse kishte frikė se do ta sulmonte mbesėn e saj.

Ajo ka thėnė se e ka goditur kafshėn me njė thikė derisa nuk e ka ndjekur bishėn dhe mbesa e saj me gjithė tė shpėtuan pa lėndime.

Pushteti lokal ka thėnė nė njė deklaratė se luani kishte ikur nga njė kopsht zoologjik privat tė pronėsuar nga njė ish-kongresist lokal. Ėshtė thėnė se bisha ka mbytur dy qenė dhe ka ngrėnė njė derr para se ėshtė injektuar dhe kthyer nė kopshtin zoologjik.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gruaja meksikane lufton luanin me thikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: