ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Japonia – komb i qindvjeēarėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Japonia – komb i qindvjeēarėve   Sun Oct 11, 2009 2:57 pm

Nė favor tė jetėgjatėsisė japoneze i shkon edhe fakti se nė mesin e 127 milionė banorėve ka madje 36.276 pleq tė cilėt e kanė kaluar njėqindvjeēarin, e atje jeton edhe mashkulli mė i vjetėr nė botė.

aponi ka ēdo ditė e mė shumė persona mbi njėqind vjet, merret vesh nga njė studim zyrtar i cili gjithashtu tėrheq vėrejtjen pėr mplakje tė shpejt tė popullatės.

Nė muajin shtator janė shėnuar 36.276 njėqindvjeēarė, qė ėshtė njė rritje prej 4.000 pėr dallim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar.

Qeveria u ka dėrguar urime tė gjithė njėqindvjeēarėve, e nė mesin e tyre gjendet edhe Tomoji Tanabe i cili me 113 vjet ėshtė mashkulli mė i vjetėr jo vetėm nė Japoni por edhe nė botė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Japonia – komb i qindvjeēarėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: