ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Cudia, mjeket ia nxjerrin plumbin pas 12 vjetesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Cudia, mjeket ia nxjerrin plumbin pas 12 vjetesh   Sun Oct 11, 2009 3:00 pm

Ne vitin 1997, shume viktima u shkaktuan nga te ashtuquajturit plumba qorre. Nje grua nga Tropoja eshte plagosur plot 12 vjet me pare nga nje plumb i tille, por mjeket ia mjekuan plagen dhe ajo shpetoi.

Mrika Rrucaj do te hyje ne lajmet e cudirave dhe ngjarjet e pabesueshme.

40-vjecarja ka trokitur ne dyert e spitalit pas dhimbjeve te shumta pas te cilave dyshonte se kishte sinozit. Dhe nje grafi e thjeshte e ka kthyer ate pikerisht ne mars te vitit 1997.

Gruaja nga Tropoja e me banim ne Bathore qe nga 97 deri diten qe beri kontrollin mjekesor nuk e dinte qe kishte nje plumb 3 centimetra ne koke. Perkundrazi shpesh ajo ishte mjekuar per dhimbje te shumta koke dhe dhemballesh.Ndersa nje prej mjekeve qe ka pare rastin eshte shprehur i habitur.

Duke qene qene se nuk i shkaktoi vdekjen, gruaja tashme ka vendosur ta ruaje si nje relike kete plumb.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Cudia, mjeket ia nxjerrin plumbin pas 12 vjetesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: