ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kinezi planifikon udhėtimin deri nė Tajvan – nė barkė letre

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kinezi planifikon udhėtimin deri nė Tajvan – nė barkė letre   Sun Oct 11, 2009 3:01 pm

Zhu Jalin nga Kina, profesor i shkollės sė mesme nė provincėn Sichuan, planifikon tė punojė njė barkė nga letra dhe tė udhėtojė me tė deri tek ishulli mė i afėrm, i cili ėshtė pjesė e Tajvanit.

Fundi i barkės do tė jetė i punuar nga reketėt e pingpongut, derisa konstruksioni i barkės do tė lidhet me ngjitės me bazė fluori.

Zhu planifikon tė kalojė gjashtė kilometra nga Kinmeni, ishulli i cili kontrollohet nga Tajvani qėkur Forcat kombėtare e kanė lėshuar Kinėn, nė fund tė luftės civile me komunistėt, nė vitin 1949.

Zu dėshiron qė me “lundruesen e letrės" tė promovojė paqen. Ende nuk ėshtė e njohur nėse Tajvani ėshtė pajtuar me planin e tij.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kinezi planifikon udhėtimin deri nė Tajvan – nė barkė letre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: