ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Zbulohet shpella mė e thellė nė Maqedoni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Zbulohet shpella mė e thellė nė Maqedoni   Sun Oct 11, 2009 3:11 pm

Speleologėt, studiuesit e shpellave nga Maqedonia dhe Sllovakia dje kanė zbuluar shpellėn mė tė thellė nė Maqedoni.

Bėhet fjalė pėr njė zgafellė nė malin Karaxhicė qė studiohet pėr 3 vjet. Thellėsia e shpellės tani ėshtė 500 metra, ndėrsa rekordi i deritanishėm i thellėsisė sė njė shpelle nė Maqedoni ishte 450 metra. Speleologėt kanė vėrejtur edhe njė botė insektesh tė rralla nė thellėsinė e shpellės.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zbulohet shpella mė e thellė nė Maqedoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rritet popullsia shqiptare nė Maqedoni
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Lufta pėr ēlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar
» Gjon Neēaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit
» STOP DISKRIMINIMIT RACIAL TĖ FĖMIJĖVE SHQIPTARĖ NĖ MAQEDONI! (NĖ DITĖN NDĖRKOMBĖTARE TĖ FĖMIJĖVE )

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: