ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gruaja pastron rrugėt 84 vjet radhazi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Gruaja pastron rrugėt 84 vjet radhazi   Sun Oct 11, 2009 3:12 pm

Njė gjyshe 104-vjeēare ka pastruar rrugėt nė qytetin e saj nė Kinė pėr 84 vjet rresht – pa pagesė.

Ding Youzhen, nga qyteti Anfeng, pastron rrugėt afėr shtėpisė sė saj pėr ēdo ditė, raporton e pėrditshmja kineze People's Daily.

Ajo thotė se i ėshtė bėrė ves nė tė njėzetat e saj kur ajo dhe burri i saj ishin pronarė tė njė ēajtore.

"Ne pastronim rrugėt nga porti deri tek ēajtorja jonė pėrditė”, ka thėnė ajo.

Edhe pse ēajtorja ėshtė mbyllur shumė vite mė parė, Ding ka thėnė se ajo kurrė se ka larguar vesin e pastrimit tė rrugėve.

Ajo ka fituar disa ēmime pėr punėn e saj nė tė mirė tė komuniteti dhe ėshtė bėrė njė lloj personi i famshėm lokal

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gruaja pastron rrugėt 84 vjet radhazi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Llapi po pėrmbyllė asfaltimin e rrugėve
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» Milazim Maraj: Fėmijėt e dėshmorėve nė rrugė - turp pėr shtetin demokratik
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: