ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Djaloshi sheh nė terr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Djaloshi sheh nė terr   Sun Oct 11, 2009 3:19 pm

Nong Youhui, njė djalosh nga Kina, dallon nga bashkėmoshatarėt e tij pėr njė gjė. Ka sy jashtėzakonisht tė kaltėr dhe sikur macet mund tė sheh nė terrin mė tė zi. I ka impresionuar edhe doktorėt pasi qė babai i tij e ka dėrguar nė testim sepse ka qenė i merakosur pėr shkak tė syve tė tij.

“Kemi qenė edhe mė herėt nė spital, por na kanė thėnė se sytė nuk do t’i shndrisin dhe do t’i bėhen tė zi sikur shumicės sė kinezėve. Megjithatė, kjo nuk ndodhi prandaj kam kėrkuar edhe njė mendim tjetėr”, ka thėnė babai i djaloshit..

Ai e ka dėrguar djaloshin nė spitalin e qytetit Dahua, nė jug tė Kinės. Atje kanė bėrė teste nė tė me tė cilat janė ēuditur edhe mjekėt. Nė fakt, nė njė dhomė tėrėsisht tė errėt djaloshi ka lexuar pa fije problemi sikur tė gjithė njerėzit nė botėn normale.

Ekspertėt vlerėsojnė se ai ka lindur me njė gjendje tė rrallė e cila quhet leukoderma. Pėr shkak tė pigmentit tė zvogėluar sytė e tij janė jashtėzakonisht tė ndjeshėm nė ndriēim, prandaj mund tė sheh edhe nė terr.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Djaloshi sheh nė terr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: