ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Operacion pa anestezion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Operacion pa anestezion   Sun Oct 11, 2009 3:21 pm

Njė hipnotizues me pėrvojė ėshtė shtrirė nė tavolinėn e operacionit, tėrėsisht i vetėdijshėm pėr tė gjithė dhe gjithēka rreth vetes, por para se kirurgėt tė fillonin me prerjet, ai nė mėnyrė tė suksesshme ka hipnotizuar vetveten.

Hipnotizuesit i ėshtė operuar dora pa anestezion. Alex Lenkei nga Worthing e ka qetėsuar veten me hipnozė dhe ėshtė pėrgatitur pėr operacionin 83 minutash.

Ky 61-vjeēar ka qenė tėrėsisht i vetėdijshėm pėr gjithė atė ēfarė po ndodhte rreth tij, por nuk e ndiente dhimbjen.

Gjatė operacionit i kanė larguar njė pjesė tė ashtit nė rrėnjėn e gishtit tė madh tė dorės dhe i kanė pėrpunuar disa nyje pėr ta "ndrequr" artritin e tij.

"Mė nevojiten prej 40 minutave deri nė njė minutė qė tė hipnotizohem dhe atėherė ndiej lehtėsim tė madh", thotė Lenkei."Kam qenė i vetėdijshėm pėr ēdo gjė rreth meje, nga njerėzit qė flisnin deri tek pėrdorimi i ēekanit dhe turjelės tė cilat po punonin nė ‘montimin’ e dorės time", ka thėnė ai.

Gjatė tėrė kohės sė operacionit anesteziologu ka qenė nė gjendje gatishmėrie nė rast se do tė kishte nevojė.

Kirurgu i ortopedisė David Llewellyn-Clark, i cili e ka operuar, ka thėnė se ka besuar nė aftėsitė e tij hipnotizuese dhe se i vjen mirė qė ēdo gjė ka pėrfunduar mirė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Operacion pa anestezion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: