ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Rrip tė posaēėm pėr devetė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Rrip tė posaēėm pėr devetė   Sun Oct 11, 2009 3:22 pm

Vendet sikurse Arabia Saudite, Kuvajti ose Emiratet e Bashkuara Arabe me vite po pėrballen me problemin e ndeshjeve fatale midis motoēiklistėve dhe deveve tė humbura.

Njė djalosh 7 vjeēar ka gjetur mėnyrėn pėr tė parandaluar kėtė fatkeqėsi. Ai punoi njė rrip tė posaēėm qė vėrehet nga largėsia e madhe

Djaloshi 7 vjeēar izraelit Udi Hohberg dėgjoi pėr pėrplasjet midis deveve dhe motoēiklistėve nė shkollė dhe punoi njė rrip tė posaēėm pėr shpėtim nga devet. Fal ngjyrės fluoreshente, ato do tė vėrehen nga largėsia e madhe, kėshtu qė Udi shpreson se nė tė ardhmen do tė pengohen pėrplasjet e kėtilla. Babai i tij Asafi thotė se hamednja mė e madhe ishte se a do tė mund qė devet ta mbajnė rripin.

"Deveja ishte e qetė kur ia vendosėm rripin. Ne menduam se do t'i pengojė, se do tė pėrpiqet qė ta hajė ose diē tė ngjashme, por ajo reagoi shumė mirė. Mendojė se ėshtė e lumtur me rripin, ndėrsa sikur ta dinte se me tė mund ta shpėtojė njė jetė me siguri do tė ishte edhe mė e lumtur", tha Asaf Hohberg.

Asafi dhe Udi thonė se nuk kanė planifikuar qė tė nxjerrin fitim nga kjo ide dhe se madje do tė paguanin qė tė mund secila deve tė mbajė njė rrip tė kėtillė. Nė Izrael, ēdo vit humb jetėn nga njė motoēiklist gjatė pėrplasjes me deven.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rrip tė posaēėm pėr devetė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: