ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Radioterapia shėron pulėn nga kanceri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Radioterapia shėron pulėn nga kanceri   Sun Oct 11, 2009 3:23 pm

Pula me emrin Eve, ėshtė e para nga lloji i saj qė ėshtė shėruar nga kanceri duke pėrdorur terapinė me rrezatim.

Pronarėt e saj, Elaine dhe Chris Denney, kanė shpenzuar mė shumė se 1.400 funte nė trajtimin e saj nė qendrėn spitalore “Animal Health Trust”, nė Sussex.

Eve ėshtė sėmurė nga kanceri nė kėmbėn e saj tė majtė, e cila ėshtė dashur t’i amputohet.

Ndėrhyrja kirurgjike ia ka kufizuar asaj ecjen tė cilėn e ka kombinuar me fluturim pėr tė lėvizur nėpėr oborrin ēiftit Denney.

Nė shtator tė vitit tė kaluar Eve ėshtė kontrolluar sėrish nga veterinari i cili kishte diagnostikuar pėrhapjen e sėmundjes edhe nė kėmbėn tjetėr, duke i lėnė zemėrthyer pronarėt e saj.

Kėshtu qė, ata kanė paguar qė t’ia shpėtonin jetėn duke paguar ndėrhyrjen kirurgjike pėr ta larguar tumorin dhe pėr ta trajtuar atė me radioterapi, gjė qė u ka kushtuar 1.400 funte (1.794 euro).

“Ajo ėshtė e dashura jonė dhe ka njė personalitet. Secili qė ka njė qen ose njė mace do ta kishte bėrė tė njėjtėn gjė”, ka thėnė Denney.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Radioterapia shėron pulėn nga kanceri   Sun Nov 01, 2009 4:23 am

i paske hap 2 tema te njejta...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Radioterapia shėron pulėn nga kanceri   Tue Nov 10, 2009 12:19 am

ok...

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Radioterapia shėron pulėn nga kanceri   Thu Dec 31, 2009 5:25 pm

me mujt mi sheru edhe do njerz

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Radioterapia shėron pulėn nga kanceri   Tue Jan 05, 2010 10:10 pm

poo de kishin pat nevoj shume!!!...:P

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Radioterapia shėron pulėn nga kanceri   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Radioterapia shėron pulėn nga kanceri
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: