ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Torta mė e madhe me djathė nė botė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 20
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Torta mė e madhe me djathė nė botė   Sun Oct 11, 2009 3:27 pm

Pastiēierėt meksikanė kanė pėrgatitur pėr 60 orė tortėn me djathė tė ėmbėl (cheesecake) me peshė prej dy tonėsh, e cila ka hyrė nė Librin e rekordeve Guinnness, kanė njoftuar agjencitė botėrore.

Sipas pastiēierit kryesor Miguel Angel Quezada, tortėn prej djathi me dredhėza nė maje e kanė pėrgatitur 55 kolegė tė tij.

Pėr tortėn gjigante janė nevojitur 800 kilogram krem djathi, po aq jogurt, 350 kilogramė brumė, 250 kilogramė sheqer, 150 kilogramė gjalpė dhe 100 kilogramė dredhėza.

Torta diametėr prej dy metrash e gjysmė dhe lartėsi prej 55 centimetra.

Organizatorėt e kėsaj ngjarje ia kanė ndarė 20.000 copa tė tortės banorėve tė Meksiko Sitit, ku ėshtė pėrgatitur kjo ėmbėlsirė gjigante.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Torta mė e madhe me djathė nė botė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjergj Kastrioti - Skėnderbeu, prijėsi dhe heroi mė i madh nė histori
» Xhafer Leci:Pas pavarėsisė sė Shqipėrisė, festa mė e madhe ėshtė pavarėsia e Kosovės
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Festė e madhe pėr nxėnėsit dhe prindėrit shqiptarė
» Shoqata "Mėrgimtari" nga Kieli organizon manifestim:Feste te madhe ka shqiptarija per Flamur e per atdhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: