ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Rusi tėrheq anijen prej 760 tonėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Rusi tėrheq anijen prej 760 tonėsh   Mon Oct 12, 2009 3:01 pm

Elbrus Nigmatulin, i cili mban titullin e njeriut mė tė fortė nė Rusi, ka thyer rekordin e tij personal dhe ka lėvizur anijen bartėse me peshė prej 760 tonėsh, njoftojnė mediet ruse.
Nigmalutin ka vendosur rekord personal nė vitin 2006 kur nė lumin “Moska” ka tėrhequr anijen prej 186 tonėsh. 35-vjeēari i fuqishėm ėshtė kampion rus nė katėr sporte, pėrfshirė mundjen e duarve dhe ngritjen e peshave, dhe deri mė tani katėr herė ka fituar titullin e njeriut mė tė fortė nė kėtė vend.

Ai ka marrė pjesė edhe disa herė rresht nė garėn pėr njeriun mė tė fortė nė botė, por asnjėherė nuk i ka shkuar pėr dore tė gjendet nė mesin e tre tė parėve.

Nė vend tė peshave, sportistėt ekstrem sikur Nigmalutin zakonisht e testojnė fuqinė e tyre nė anije, buldozerė dhe kamionė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rusi tėrheq anijen prej 760 tonėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Agim Bacelli:Rrėfimi* Tregim
» Prej nga e ka prejardhjen emri "shqiptar"?
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Sa sheqer mund tė konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: