ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme   Mon Oct 12, 2009 3:07 pm

Dizajnerja britanike Vivienne Westwood hapi dyqanet e saj tė para pėr veshje nė Liban dhe Lindjen e Mesme.
68- vjeēarja nė vizitėn e saj tė parė nė Lindjen e Mesme ka thėnė se detyra e saj nė jetė ėshtė tė provojė qė ta kuptojė botėn.

''Unė besoj se qėllimi i njerėzimit ėshtė tė shpikim diēka. Secili duhet tė vendos ēfarė qėllimi tė ketė nė jetė e qėllimi im ėshtė ta kuptoj botėn”, ka thėnė ajo nė njė konference pėr shtyp, para hapjes sė dyqanit.

Westwood e cila ka vite qė merret me industrinė e modės, ėshtė pėrkrahėsja mė e sinqertė pėr veprime kundėr ndryshimit tė klimės. Nė vitin 1992, ajo ka marrė mirėnjohje nga mbretėresha Elizabeta e Dytė pėr punėn e saj. Ajo njihet nė industrinė e modės pėr gėrshetime moderne tė veshjeve tradicionale angleze.

Gjithashtu, Westwood ėshtė dizajnerja e parė angleze e cila ka prezantuar koleksionin e saj nė javėn e modės nė Paris, nė vitin 1982.

Westwood ka thėnė se bota ka mungesė tė kulturės pėr ngjarjet nė ambiente e gjithashtu ajo ka thėnė se ndihet keq qė nuk mund ti zgjidh problemet pėr ambientin.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme   Tue Oct 13, 2009 8:30 pm

oke

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme   Wed Oct 14, 2009 3:40 pm

ok..

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme   Sat Oct 31, 2009 1:29 am

sh.mir

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme   Sat Oct 31, 2009 8:57 pm

poooh

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Westwood hapi dyqanet nė Liban dhe Lindjen e Mesme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:URIME DHE GĖZUAR DITĖLINDJEN VLERĖ, O MBESA IME PLOT VLERĖ!
» GĖZUAR VLLA DITĖLINDJEN TĖNDE
» Agim Gashi: URIME DITĖLINDJEN NXHMIJE PAGARUSHA - BILBILI I KĖNGĖS
» Lekė Mrijaj: Gėzuar ditėlindjen Adelina
» Urimet pėr Ditėlindjen time!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: