ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Las Vegas nė Kazakistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Las Vegas nė Kazakistan   Wed Oct 14, 2009 11:29 pm

Njė investitor amerikan do tė ndėrtojė kopjen e Las Vegasit nė Kazakistan e cila do tė kushtojė nė mes tė 25 e 30 miliardė dollarėsh, e qėllimi i projektit ėshtė tė tėrheqė turistėt.
Punėt do tė fillojnė nė fund tė kėtij viti, e nė fazėn e parė do tė ndėrtohet aeroporti hapja e tė cilit ėshtė paralajmėruar pėr fund tė vitit 2011.

“Parajsa e re pėr kumarxhinjtė” do tė thirret Oz, dhe brenda vitit do tė mund tė pres nė mes tė 15 e 20 milionė vizitorėve.

Kopja e Las Vegasit do tė shtrihet nė 11.500 hektarė, derisa do tė gjendet nė shkretėtirė, 70 kilometra nga kryeqyteti i Kazakistanit Alma Ate. Oz do tė ketė 25 vende bixhozi, hotele, 275.000 banesa dhe 1.000 restorante.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Las Vegas nė Kazakistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: