ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 "8 marsi"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: "8 marsi"   Mon Mar 09, 2009 3:35 am

sot esht nje dit e bekuar ,dita e grave....nenave.!shkruani vjersha per to ,o miq se jan gjeja me e vlefshe!


"8marsi"

Dit e bekuar,
qast i mrekulluar
i vitit 1910!

Ne ket vit te shenjt
erdhen te drejtat e grave
me plot dashuri dhuruar nga ligjshmeria!

Dita grave,dita nenave
8 marsi i madh
dhurata e gezime ti o nena ime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Mon Mar 09, 2009 3:41 am

Nena ime!

Me nje lule ne dor,
e vogel isha
e s'dija te flisja

E dija se ishte fest
e urimin s'dija si te ta thoja!
ne mendje me shkonin fjal
por nuk gjeja urimin e duhur per ty!

Tani qe u rrita
un po e kuptoj
qe ca fjal te thjeshta
per ty jan ter bota!

Ky kuptim esht i pavlefshem sepse tani e kam urimin per ty :

kjo esht festa jote ,o nena ime
me ket tuf lule e keto dhurata
8 marsin ta uroj ,
jet te lumtur e te gjat te deshiroj se ti je jeta ime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Sun May 17, 2009 10:12 pm

te bukura libonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Sat May 23, 2009 3:06 am

sps edon.....

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Sun Jun 28, 2009 10:19 pm

per mua 8 marsi eshte nje dite e lumtur
dhe jam shum e lumtur qe mund tja dorzoj nje lule
ose nje dhaurate tjeter nenes ne diten e saj
sepse nena gjithashtu edhe babai mundohen qe te na i dhurojn gjithe te mirat
ne jeten tone
qe te mos na mungoj azgje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Fri Jul 03, 2009 4:10 am

po ..shum mir serafinn

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Fri Jul 03, 2009 7:59 pm

gracias libona
mi amiga
do me mungosh shum ne det
po mos te dalim jasht temes tash
hhaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
nisii
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 133
Age : 19
Disponimi i pergjithshem : SIEMPRE ALEGRA,ALWAYS HAPPY...
Registration date : 13/06/2009

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Sat Jul 04, 2009 4:35 pm

urime 8 marsi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Sat Jul 04, 2009 8:10 pm

urime 8 marsi
nena ime se ti e meriton
ti se bashku me babin qdo deshir ma ploteson
te jam shume mirenjohese qe me linde me rrite dhe me edukon
dhe qe je gjithmone me mua kurdoher dhe kurdokohe

dhurata me e vogel qe mund te te jap ty eshte nje
tufe me lule qe i mblodha per ty...

ti je mbeshtetja ime
ti je jeta ime
pa ty jeta nuk ka rendesi
pa ty jeta nuk ka lumturi

nene une shume te dua
sa nuk mund te blehet dashuria ime
per ty as me margaritaret e botes
sepse kjo qe ndjej per ty eshte
sa lumturia e krejt botes

Kete vjershe ja dedikova nenes time qe e dua dhe me don dhe ajo mua.dhe se me mbeshtet ne qdo aspekt te jetes duke mos e anashkaluar edhe dashurine e babait dhe kujdesin e tij...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Mon Jul 06, 2009 2:41 am

nuk di si te te falenderoj
qdo gje ne bot per ty e dhuroj
ti je gjithqka ne ket jet
me je bota vet!

ti bere per mua
shum gjera
dhe un nuk kam se si te
te falenderoj
por mundin dem un sta qoj..

Ne se bashku
do shkojm
atje ku thua ti
do fillojm nje jet te re
me plot dashuri!!

Kjo esht vjersha per nenen time,qe e dua pa mas,....ESht bota ime!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 23
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Wed Jul 08, 2009 7:12 pm

shum me pelqen dita 8 marsi edhe 7 marsi me pelqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   Fri Jul 10, 2009 5:51 pm

nene keto fjale po ti shkruaj
dhe qe me dalin nga thellesia e zemres
urime 8 marsi e them me endje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "8 marsi"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"8 marsi"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: