ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xhelozia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xhelozia   Mon Jun 29, 2009 4:41 am

Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xheloziaEdhe pse ka promovuar videoklipin e saj tė ri pak ditė mė parė, Nora Istrefi nuk ka dashur qė tė shfaqet pėrkrah tė fejuarit tė saj Robert Berisha. Klipi i saj i ri duket se ka konfirmuar faktin se kėngėtarja pas fejesės po pėrjeton njė “botė tjetėr”.

Madje, kėshtu e ka titulluar edhe videoklipin e saj mė tė fundit kėngėtarja sharmante nga Kosova, e cila ėshtė kthyer pas gati njė viti nė tregun muzikor, me imazhe plot adrenalinė dhe me ritme tė stinės. Kėngėtarja, ka vazhduar tė mbetet enigmatike pėr jetėn e saj private, madje aq sa shumica kanė dyshuar se gjithēka mes tyre mund tė ketė mbaruar. E ftuar nė njė nga emisionet e mėngjesit, Nora ka evituar tė gjitha pyetjet rreth fejesės sė saj, madje nuk ka preferuar qė ky argument tė jetė pjesė e bisedės.Ka qenė mjaft i ēuditshėm fakti qė, Nora nuk ka folur fare pėr tė fejuarin e saj, por ka pėrmendur gjatė intervistės
emrin e njė reperi amerikan, ēka edhe ka ngritur shumė dyshime mbi lidhjen e saj dashurore me Robert Berishėn, me tė cilin u fejua zyrtarisht, plot 3 muaj mė parė. Megjithatė, njė gjė vijon tė mbajė gjallė faktin se lidhja mesa tyre funksionon, pasi Nora ka falėnderuar Sinan Vllasaliun, me tė cilin ka realizuar njė duet, qė njėkohėsisht ėshtė mik i ngushtė i tė fejuarit tė saj.

FEJESA SEKRETE
Edhe pse ka qenė momenti kur duhej tė ishte shfaqur pėrkrah tė fejuarit tė saj zyrtar, kėngėtarja Nora Istrefi, pėrsėri nuk ka preferuar qė tė flasė pėr jetėn e saj private. Madje, ajo ka preferuar qė tė shfaqet nė publik e vetme. Nora u fejua me Robert Berishėn nė muajin maj dhe para ceremonisė gjithė lidhja e tyre ka qenė tejet sekrete dhe e distancuar nga media. Edhe pse mediat kanė kėmbėngulur qė ajo tė rrėfejė mė shumė pėr jetėn e saj private, ajo ka theksuar se “nė marrėdhėniet me gazetarėt parapėlqen tė flasė vetėm pėr punėn e saj, por nuk do t’u pėrgjigjet asnjė pyetje tjetėr, qė ka tė bėjė me jetėn private”. Nė kėtė mėnyrė kėngėtarja ka theksuar se nuk dėshiron qė ēėshtjet e saj private tė bėhen pjesė e thashethemeve mediatike. Por duket se kėtė ultimatum, kėngėtarja e ka dhėnė edhe kur ishte e ftuar nė njė emision mjaft popullor nė Prishtinė, duke i ka kėrkuar moderatorit, se nė rast se do ta pyeste pėr jetėn private do tė largohej nga studioja. Nga informacionet e publikuara tashmė nė media, i fejuari i Norės, quhet Robert Berisha, njė instrumentist i talentuar dhe njė nga bashkėpunėtorėt e ngushtė tė kėngėtarit Sinan Vllasaliu. Ēifti ėshtė fejuar zyrtarisht nė njė lokal nė periferi tė Prishtinės mė 22 maj, por qė prej mėse 3 muajsh, ata nuk kanė dhėnė ende asnjė detaj tė ceremonisė sė tyre private.
VIDEOKLIPI
Videoklipi i ri ėshtė realizuar me shumė mjeshtėri nė Maqedoni, ndėrsa muzika dhe orkestrimi i kėngės ka pėr autor Enis Preshevėn. Premierė e kėngės dhe videoklipit u shfaq fillimisht nė televizionet kryesore tė Kosovės dhe mė pas u paraqit edhe nė Tiranė.Ndėrkohė, kėngėtarja ka deklaruar se shumė shpejt do tė pėrfundojė albumin e saj mė tė ri, i cili do tė dalė nė treg me emrin e vet kėngėtares, pra do tė titullohet “Nora”. Vetėm dy vjet mė parė kėngėtarja hodhi nė treg albumin e saj tė parė me titull “Opium”, i cili pati njė sukses tė paparashikueshėm nė atė periudhė, ndoshta edhe pėr faktin se asokohe, emri i kėngėtares u lakua shumė pėr ndarjen, qė ajo pati me liderin e grupit “Tingulli 3nt”. Por duket se kėtė herė, ajo po synon qė tė sjellė diēka krejt ndryshe, edhe pse ajo qė po pėrflitet mė shumė ėshtė fakti se, kėngėtarja po pėrpiqet qė tė evitojė kontaktet me median pėr fejesėn e saj, ndėrsa nuk kanė reshtur kritikat rreth muzikės qė ajo lėvron, e cila ka ngjyrime tė dukshme orientale.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xhelozia   Mon Jun 29, 2009 1:17 pm

haha ok flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xhelozia   Tue Jun 30, 2009 3:07 am

hha ok sps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xhelozia   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nora Istrefi, fsheh tė fejuarin nga xhelozia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Diplomat false tė 93 arsimtarėve tė Malishevės qė u "fshehėn"
» Cakrani i Fierit, fshati qė fsheh thesaret e mbretėrve ilirė tė Jugut
» Musa Jupolli:Nora e Kelmendit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: