ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2   Tue Jun 30, 2009 10:12 pm

Flet motra e Mimozes, Njomza Krasniqi
“Pėr Polin nuk ka mė aventura, ai tani do MozėnJanė pesė motra, Leonita, Njomza, Mimoza, Ardita dhe Fitorja. Njėra mė e bukur se tjetra, ėndrra e ēdo djali kur i shikon. Janė dhe shumė mike tė mira pėr arsye tė afėrsisė me moshėn. Moza ėshtė motra e tretė ndėrkohė qė Fitorja ėshtė mė e vogla, 17 vjeēe dhe cilėsohet si motra mė e bukur. Janė tė kėnaqura qė Mimoza ėshtė bėrė pjesė e kėtij programi por edhe krenare pėr mėnyrėn sesi ajo po sillet me banorėt e tjerė. Por familja Krasniqi ka pėsuar njė shook tė vėrtetė kur ka mėsuar nga programi qė njėra nga vajzat e tyre qenka lidhur me njė djalė dhe ata nuk dinin asgjė, pra bėhet fjalė pėr Polin. Por pėrsėri ndjehen mirė pasi besojnė tek zgjedhja e vajzės sė tyre. Nė kėtė intervistė flet motra e dytė e Mozės, Njomėza, ajo qė nė fakt kishte shkuar pėr tė marrė pjesė nė “Big Brother” por stafi preferoi Mozėn.Si ju duket motra juaj nė kėto 5 javė qėndrim brenda shtėpisė sė “Big Brother”?

Motra ime ka qenė vetvetja gjatė gjithė kėtyre javėve. Ajo ėshtė munduar tė japė maksimumin e saj, ėshtė shoqėruar mjaft me banorėt, ka bėrė njė afrimitet tė mirė me ta, kėshtu qė mendoj se po ecėn shumė mirė.

Ajo tregon se ju jeni njė familje fanatike, me disa norma tė forta, por veshja e saj flet ndryshe. A ka pasur ajo pengesa nga familja dhe a ėshtė paragjykuar nga ambienti?

Ajo s’ka thėnė qė kam familje fanatike, ajo ka cekur se rrjedh nga njė familje me moral dhe karakter tė fortė. Ndėrsa veshja e saj ėshtė me plot stil dhe normale. Sa pėr paragjykime mendoj se s’ka pasur as nga familja dhe as nga shoqėria.

Shumė prej banorėve tė rritur mendojnė se Mimoza ka patur fat tė jetė pjesė e kėtij programi nė njė moshė kaq tė re. Po ju si familjare e saj si mendoni, a do e ndihmojė Mimozėn pjesėmarrja nė BB?

Po ėshtė e vėrtetė qė ka pasur fat qė tė jetė pjesėmarrėse e njė show si “Big Brother”. Mendoj se do tė jetė njė eksperiencė qė do t’i vlejė nė tė ardhmen. Se si do rrjedhin gjėrat duhet tė presim qė ajo tė dalė qė andej.

Si ka mundėsi qė ajo nuk rezistoi dot pa treguar pėr lidhjen me Polin ndėrkohė qė jashtė e kishin vendosur qė tė mos flisnin pėr kėtė temė?

Mimoza nė situatat qė ndodhej ishte e detyruar qė ta shprehte lidhjen qė kishte jashtė me Polin sepse kishte situata ku ajo ndihej e sikletosur prandaj nuk rezistoi dot pa shprehur atė qė e kishte nė brendėsi .

Nė atė shtėpi ajo ėshtė gjithnjė nė qendėr tė vėmendjes sė djemve. Po nė jetėn e pėrditshme sa tėrheq vėmendjen Mimoza?

Po, Moza nė shtėpi e kam vėnė re qė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes por ajo dhe jashtė shtėpisė sė BB e ka pasė gjithmonė vėmendjen e meshkujve?

A e kishit menduar faktin se Moza mund tė lidhej me njė djalė aty brenda pavarėsisht lidhjes jashtė, aq mė shumė qė ajo ka deklaruar se po mė pėlqeu ndonjė djalė, unė nuk mendohem dy herė?

Jo kurrsesi nuk do lidhej edhe pse ajo ka deklaruar qė po i pėlqeu dikush nuk do mendohej dy herė. Nuk do e bėnte kėtė gjė kurrė, jo vetėm pėr arsyen se ka dikė jashtė, por duke qenė njė lojė, karakteri i saj nuk ia lejon kėtė gjė.

Sa mbėshtetje ka nga Kosova Mimoza?

Mimoza ka shumė njerėz qė e duan dhe e vlerėsojnė si personazh. Pra ka mbėshtetje dhe pėrkrahje nga Kosova.

Shpesh bėhen thashetheme pėr tė nė shtėpi, ju si ndjeheni nė kėto raste?

Ėshtė gjė normale tė bėjnė thashetheme pėr Mimozėn sepse njė personash me cilėsi tė veēanta siē ėshtė ajo, normalisht qė do i nxiste banorėt ta pėrflisnin, por nuk ėshtė pėr t’u mėrzitur, pasi ata tė gjithė po bėjnė njė lojė.

A ka bėrė zgjedhjen e duhur nė shoqėrinė qė ka krijuar me disa banorė?

Po, nė shumicėn e rasteve ka bėrė zgjedhjen e duhur, por nė disa tė tjera jo. Cilėt janė tė gabuarit? Adelajda dhe Lirita. Mos tė kishte qenė e lidhur me Polin, a do ekzistonte mundėsia qė aty brenda tė lidhej me ndonjėrin nga djemtė dhe me cilin?

Si e njoh unė Mimozėn, ajo nuk do lidhej me asnjėrin aty brenda nė shtėpi edhe po tė mos kishte Polin jashtė.

Ēfarė mendimi ke pėr Bjodin meqė ėshtė njė djalė qė po pėlqehet shumė?

As ai nuk mund tė ishte tipi i duhur pėr Mozėn nėse ajo nuk do tė ishte e lidhur dhe pse Bjordi ėshtė djalosh i mirė por pėr Mimozėn jo, sepse nuk ėshtė mashkulli ideal qė Mimoza do dhe janė disa gjėra qė Bjordi me Mimozėn nuk pėrputhen fare.

Moza tha se nuk e dinte familja lidhjen me Polin. Tani qė e mėsoi si ka reaguar familja juaj?

Po, familja nuk ishte nė dijeni pėr lidhjen e tyre. Por ashtu si rrodhėn gjėrat atė natė nė spektakėl, familja ime u habit pasi nuk dinte asgjė.

Ēfarė mendoni pėr Polin, a ėshtė ai djali i duhur pėr Mozėn dhe a mund tė vazhdojė gjatė historia e tyre, pasi Poli njihet si njė djalė qė i ndėrron shpesh femrat?

Poli shihet se ėshtė njeri i mirė dhe personi i duhur pėr Mimozėn. Unė nuk mund tė flas shumė pėr kėtė gjė, dhe sa mund tė zgjasė lidhja nuk mund tė jap njė mendim pėr arsye se ajo ėshtė diēka qė i pėrket ēiftit. Edhe pse Poli njihet si djalė qė i ndėrron shpesh femrat, mendoj se ai deri tani nuk ka dashuruar, prandaj. Pasi kur dashuron lihen aventurat dhe fillohet tė forcohet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2   Wed Jul 01, 2009 7:11 pm

aii...kta e ka marr vfesh krejt bota.


po kta jon nda hehehaha

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2   Wed Jul 01, 2009 7:12 pm

hahha se paskna dit une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agron Shele:Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve"PEGASI"ALBANIA
» Kristaq Shabani:INFORMACION I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA
» Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve- "PEGASI" ALBANIA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: