Florencia Bertotti Kosovo - FBK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  Latest imagesLatest images  GalleryGallery  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

 

 Te ndihesh e bukur si Elvana

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Libona


Female Numri i postimeve : 7095
Age : 30
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

Te ndihesh e bukur si Elvana Empty
MesazhTitulli: Te ndihesh e bukur si Elvana   Te ndihesh e bukur si Elvana Icon_minitimeWed Jul 01, 2009 2:09 am

Janė tė shumta cilėsimet dhe epitet qė i janė vėnė kėngėtares simpatike nga Shqipėria, Elvana Gjata. E njohim si njė ndėr kėngėtaret mė seksi nė estradė, ka njė zė tė mrekullueshėm dhe pėlqehet shumė nga publiku. Ndihet e lumtur dhe e kompletuar nė atė ēka ka arritur tė krijojė.


Dashje pa dashje, personazhet e artit e tė kulturės e kanė tė nevojshme tė flasin pėr projektet e tyre?

Elvana: Padyshim qė po, tė paktėn pėr mua mbasi kam investuar njė kohė tė gjatė pėr krijimin dhe pėrfundimin e njė projekti tė ri, lind jo vetėm nevoja por dhe dėshira pėr tė promovuar sa mė shumė punėn tėnde tė re qė ti ke punuar shumė dhe ke derdhur brenda shumė pasion.



Jeni e re, shumė e njohur, shumė e admiruar, e pse jo duhet tė jeni dhe shumė e pasur. Si e ndjeni veten nė kėtė kundrim majash, nė kėtė Olimp perėndish?

Elvana: Mendoj se ajo qe kam arritur deri mė sot ėshtė njė pozicion qė mė bėn te kem njė jetesė relativisht tė kėnaqshme. Mendoj se qė tė arrij ato ‘majat” e vėrteta mė duhet akoma shumė punė, karrierė dhe akoma mė shumė sukses.

Ju keni zgjedhur regjinė… Ke frikė se mė vonė mund tė braktisėsh muzikėn pėr regjinė?

Elvana: Jo, muzika do jetė profesioni im qė do vazhdoj tė jetė pėr njė kohė tė gjatė, nuk do ta linja pėr regjinė, por do t’i pėrkushtohesha tė dyjave njėkohėsisht. Tani mė shumė po merren me muzikėn, sepse jam ende studente pėr regji-teatėr, por mbasi tė diplomohem, do promovoj projekte tė reja qė do shfaqen nė teatrot kombėtare.

Gjithnjė je shquar pėr njė formė tė shkėlqyer. Ēfarė bėn pėr ta arritur njė gjė tė tillė?



Elvana: Falė gjeneve qė po e bėjnė punėn e tyre pa ndihmėn e palestrės. Mė pas dėshira pėr t’u ushqyer shėndetshėm mė mban gjithmonė nė formė.

Mendoni se ka qenė dhe bukuria juaj qė ka elektrizuar publikun dhe skenėn?

Elvana: Them se po, mendoj se paraqitja e mirė skenike ėshtė njė plus i madh pėr njė artist, pėrveē vlerave tė tij vokale.

A ka ndonjė pjesė tė trupit tėnd qė do tė doje ta ndryshoje?

Elvana: Absolutisht, edhe mua, ndonjėherė mė vjen ajo dėshira qė tė ndryshoja diēka. Por, kėnaqem me zgjedhjen qė ka bėrė Zoti pėr paraqitjen time tė jashtme.



Ē’trajtime bėn nė sallonet e bukurisė apo tek parukieri?

Elvana: Tė gjitha trajtimet e mundshme qė mė bėjnė tė ndihem njė femėr e pėrsosur.

Ē’pjesė tė trupit s’do doje ta prekte “plakja”?

Elvana: Sytė. Do doja t’i kisha gjithmonė tė paprekshėm nga dukuria e plakjes.

A ke ndonjė tatuazh?

Elvana: Po kam. Tatuazhet mė kanė tėrhequr gjithmonė. Them se do bėj njė tė ri, qe do t’ia dedikoj motrės.

Vajzat e spektakleve, kėngėtare tė ndryshme tregojnė se kujdesen pėr linjat e tyre. Ju mbani dietė?

Elvana: Jo, nuk kam mbajtur kurrė dietė, mendoj se janė shkatėrruese pėr organizmin deri diku. E rėndėsishme ėshtė tė mos abuzosh me ushqimin dhe format e trupit mbeten shumė tė mira.

A mund ta konsiderosh veten seksi? Apo...?

Elvana: ...sensuale.



Duke qenė njė person publik, shpeshherė jeni nė qendėr tė thashethemeve nė gazeta. A ka pasur sė fundmi thashetheme qė ju kanė nxehur dhe si arrini ta menaxhoni njė situatė tė tillė?

Elvana: Nė fakt thashethemet qė janė shkruar pėr mua deri diku i kam injoruar, por kur kanė qenė tė tepruara, mė kanė revoltuar shumė: si ai i lidhjes time me Florin. Marrėdhėnia ime me Florin ka qenė gjithmonė profesionale dhe miqėsore. Ai pėrveē se ėshtė kompozitori im i kėngėve, ėshtė edhe mik shumė i mirė. Por, asnjėherė s’ka pasur dhe s’do tė ketė diēka mė shumė.

Meqė ju jeni njė personazh shumė interesant dhe zhvillimet tuaja na interesojnė tė gjithėve, si po shkon jeta juaj private?

Elvana: Jeta ime private shkon shumė mirė.

Ēfarė jeni nė gjendje tė bėni pėr dashurinė?

Elvana: Jam gati tė heq dorė nga dashuria.



Si mund tė fitohet njė mashkull sipas teje Elvana?

Elvana: Mashkulli nuk mund tė fitohet, nuk ėshtė trofe. Mund ta besh bėsh pėr vete duke qenė vetvetja.

Lista e kritereve tuaja pėr njė mashkull?

Elvana: Ėshtė njė listė shumė e gjatė, do na duhej njė intervistė tjetėr, hasha.

Ēfarė do tė doje qė njė mashkull tė vlerėsonte tek ti?

Elvana: Atė ēka unė jam.

Ēfarė do tė doje tė kishe nė kėto momente, diēka qė tė mungon?

Elvana: Motrėn time qė e kam larg, qė ėshtė idhulli im. Ka shumė kohė qė nuk rri pranė saj dhe ndihem shumė bosh pa tė… /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona


Female Numri i postimeve : 6018
Age : 27
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

Te ndihesh e bukur si Elvana Empty
MesazhTitulli: Re: Te ndihesh e bukur si Elvana   Te ndihesh e bukur si Elvana Icon_minitimeWed Jul 01, 2009 9:46 pm

flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te ndihesh e bukur si Elvana
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Te ndihesh i braktisur nga gjithqka!
» Elvana dhe gjithe bemat e saj
» Moda sipas Adelina iSMAILI,Elvana Gjata Soni Malaj...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: