ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Evropa, njė nga 63 Hėnat e Jupiterit !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Evropa, njė nga 63 Hėnat e Jupiterit !   Thu Jul 02, 2009 10:40 pm

Evropa ėshtė njė nga 63 Hėnat qė vėrtitet rrotull gjigantit tė gaztė Jupiter. Shkencėtarėt kanė prodhuar njė hartė gjeologjike globale tė kėsaj hėne. Kjo hartė ėshtė propozuar si njė udhėrrėfyese destinacionesh pėr misionet e ardhshme tė hapėsirės. Pėrpjekjet pėr tė krijuar hartėn do tė ndihmojnė nė ndėrtimin e njė historie gjeologjike tė hėnės enigmatike dhe do tė pėrqendrojė eksplorimet e ardhshme. Njė staf nga Universiteti Shtetėror i Arizonės ka pėrpiluar hartėn nga tė dhėnat e dėrguara nga sonda amerikano-evropiane, Galileo. Kjo sondė eksploroi sistemin e Jupiterit qė nga viti 1995 deri nė 2003. Ky eksplorim ėshtė prezantuar nė Konferencėn e Shkencave Hėnore dhe Planetare nė Houston.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Evropa, njė nga 63 Hėnat e Jupiterit !   Fri Jul 03, 2009 12:40 am

mir.>>::::::S

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
 
Evropa, njė nga 63 Hėnat e Jupiterit !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: