Florencia Bertotti Kosovo - FBK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  Latest imagesLatest images  GalleryGallery  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

 

 Frika e dashurise

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Libona


Female Numri i postimeve : 7095
Age : 30
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeTue Jul 21, 2009 7:10 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Kemi folur aq shume per dashurine,kemi thene cfare eshte ajo,me cfare ngjan,te mirat qe na sjell ajo,kenaqesite e saj,ndjenjat e shume te tjera.
Kam njohur plot njerez te dashuruar dhe kam njohur plot qe jane te dashuruar me imazhin dhe fytyren e dikujt per te cilin ose cilen kane menduar aq shume me pare!
Kam lexuar gezimin te syte e te te pareve dhe trishtimin dhe lotet te te dytet....
Kam folur me plot te tille dhe kam vene re te ata mosbesimin ndaj jetes,kam pare mbylljen ne veten e tyre,kam pare humbjen e shijes nga cdo gje qe mund te jete e bukur ne kete jete,kam pare dhimbjen,zhgenjimin,kam pare urrejtjen e tyre ndaj vetes.......dhe kam pare akoma te gjalle dashurine per dike qe u ka humbur!
Me ka bere pershtypje kjo lloj vuajtje dhe jam menduar ti jap shume shpjegime,eshte dicka fatkeqesisht qe e kemi kaluar ose do e kalojme te gjithe....e ka emrin Zhgenjim....
Po ajo qe me vret me teper eshte ajo fjale qe keta njerez thone....."Nuk mundem me te dashuroj"!
Frika per te dashuruar.....!
Kam bere pjese te keta lloj njerezish edhe une dhe eshte tani dicka qe me shtyn te mos jem me e tille....eshte ajo qe quhet "dashuri ndaj vetes dhe besimi per jeten".
Dua qe tu them te gjithe atyre qe vuajne qe te mendojne per veten dhe te mos jetojne me te kaluaren...
Eshte e vertete qe nuk mund te harrojme kollaj dike qe kemi dashur po pikerisht aty duhet te mendojme...."Pse te mos jemi te lumtur,pse te mos dashurojme"?!
Jam e bindur qe per te gjithe ne ekziston dashuria dhe e kemi te drejten qe te na duan,kemi te drejten te jetojme,kemi te drejten e rifillimit te nje jete te re dhe pa vuajtje.PO,mund te mbajme kujtimet ne zemer,po ama duke ja lene vendin te ardhmes....
Nje te ardhme ku ne te cilen dashurojme dhe jemi te dashuruar....


Doja te dija mendimin tuaj...
Cfare eshte per ju frika per te dashuruar,mbas nje zhgenjimi?!
E keni njohur dicka te tille?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona


Female Numri i postimeve : 6018
Age : 27
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeSat Jul 25, 2009 6:35 pm

Njeriu qe mendon te dashurohet pas zhgenjimit...nuk do te mund te jete ne gjendje te dashuroje si me pare,ndoshta por por me shume jo...Njerezit qe kan perjetuar ZHGENJIM per dashuri kan frike se mos ZHGENJEHEN prape...Kjo pra eshte arsyeja qe thone "Nuk mundem me te dashuroj"...

Ky qe mendimi im lidhur me kete..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Libona


Female Numri i postimeve : 7095
Age : 30
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeMon Jul 27, 2009 7:59 pm

apo thojn nuk mund me te dashuroj sepse jan te bindur qe e don vetem ish-dashurin qe e kan pasur..:S:S:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona


Female Numri i postimeve : 6018
Age : 27
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeTue Jul 28, 2009 4:48 pm

po por kan frike nga ajo qe ju ndodhi per heren e kaluar...


Edituar pėr herė tė fundit nga ♥D.O.N.A♥ nė Tue Jul 28, 2009 11:40 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Libona


Female Numri i postimeve : 7095
Age : 30
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeTue Jul 28, 2009 10:50 pm

;po edhe per ate;;;tenez razon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona


Female Numri i postimeve : 6018
Age : 27
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeTue Jul 28, 2009 11:42 pm

flm bona...

Ata njerez thjeshte kane frike nga e kaluara e hidhu,nuk pajtohem me disa njerez qe thone e kaluara eshte e harruar ...ndoshta per dike harrohet por per dike mbetet ne zemer e gjithnji kujtohet...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Libona


Female Numri i postimeve : 7095
Age : 30
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitimeThu Jul 30, 2009 11:18 am

sps


PO ajo mbetet perher ne MEMORIIE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://s'kom.com
Sponsored content





Frika e dashurise Empty
MesazhTitulli: Re: Frika e dashurise   Frika e dashurise Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Frika e dashurise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Frika ndaj numrit 13
» rrespekti ka lindur nga frika
» Bota e brendshme dhe frika e mash.....!!!
» Cila esht frika juaj me e madhe?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: