ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut   Wed Jul 29, 2009 12:04 am

Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut


Shenjat e zjarrit e shkelin kurorėn pėr shkak tė lakmisė dhe tė dėshirės pėr t’u treguar, shenjat tokėsore pėr shkak tė pakėnaqėsisė me martesėn, shenjat e ajrit pėr shkak tė kureshtjes, ndėrsa ato tė ujit pėr shkak emocioneve dhe revanshit...
Tė dymbėdhjetė shenjat, secila nė mėnyrėn e vet, e pėrjetojnė faktin se partneri po i mashtron, ose, megjithatė, janė vetė tė pabesa. Mirėpo, duke mos i marrė parasysh dallimet ė secilės veē e veē, shenjat mund t’i pėrfshijmė nė katėr grupe, sipas kėtyre elementeve – zjarrit, tokės, ajrit dhe ujit.

Shenjat e zjarrit (dashi, luani dhe shigjetari) bėjnė pjesė nė tėrėsinė e pėrkrahėsve tė seksualitetit tė shėndoshė, tė cilėt nė rend tė parė do tė bėheshin kurorėshkelės pėr shkak tė pamundėsisė qė ta kontrollojnė epshin e fuqishėm seksual (libidonė seksuale), por edhe pėr shkak se duan qė tė dėshmohen. Pėr pjesėtarėt e tė tri kėtyre shenjave mund tė thuhet se janė gjuetarė, tė cilėt nuk i qetėson martesa, pėrkundrazi tradhtisė bashkėshortore ajo i jep ngjyrim tė rrezikshėm. Meqenėse e adhurojnė ndjenjėn se si adrenalina u kalon nėpėr vena, shkeljes sė kurorės nuk do tė mund t’i kundėrvihen as edhe kur janė tė dashuruar nė partnerin e tyre.

Ėshtė interesant se nė tė njėjtėn kohė janė shumė tė ndjeshėm kur ėshtė fjala pėr besnikėrinė e partnerit tė tyre, nė rend tė parė pėr shkak tė egos dhe mburrjes sė tepruar. Diēka mė tolerant, kundruall dy tė tjerėve, ėshtė shigjetari, aventurier i ēiltėr, i cili seksin e koncepton si sport, njė ushtrim tė veēantė pėr trupin dhe shpirtin.

Shenjat tokėsore (demi, virgjėresha dhe bricjapi) janė shumė tė matura dhe tė kontrolluara. Megjithatė, ndėr kėto shenja pėrjashtim bėn demi, shenjė e udhėtimit, tė cilėn sundimtarja Venera mund ta bėjė tė varur nga seksi. Virgjėresha e kujdesshme do tė tradhtojė nė rast se ėshtė e pakėnaqur me lidhjen e saj ose me martesėn, ndėrsa kėtė do ta bėnte nė rastet mė tė shpeshta me dikė qė, sikundėr ajo, nuk ėshtė i lirė. Pėr bricjapin e ftohtė thuhet se i shtohet apetiti seksual me rritjen e fuqisė dhe tė ndikimit tė tij, megjithėse edhe ai, sikundėr edhe dy shenjat e tjera tokėsore, do tė bėhej kurorėshkelės nė rastin kur ėshtė i pakėnaqur me martesėn, ose kur nuk ėshtė i vetėdijshėm!

Pjesėtarėt e kėtyre shenjave do ta shikonin nėpėr gishta tradhtinė e partnerit me qėllim qė ta ruajnė martesėn, nė rend tė parė virgjėresha, por jo gjithaq lehtė sikundėr ngjet kjo me shenjat e ajrit.

Pėr shenjat e ajrit (binjakėt, peshorja, ujori) ėshtė me rėndėsi tė madhe komunikimi mental, ndėrsa janė tė prirė qė ta dallojnė tradhtinė emocionale nga tradhtia trupore. Seksin qė bėhet vetėm pėr shkak tė seksit do t’ia falnin si vetes, ashtu edhe partnerit, por kur e vėrejnė se aty ndėrlidhet edhe diēka tjetėr, do tė kėmbėngulin qė pėr tė gjithat tė diskutojnė hollėsisht (dhe nė mėnyrė tė mundimshme), ashtu qė tė vendosin se si do tė rrjedhin gjerat mė tej.

Nė astrologji pjesėtarėt e shenjės sė peshores ēmohen si kryesorėt sa i pėrket shkeljes sė kurorės, sa pėr faktin se janė tė lindur si tė pavendosur, po aq edhe pėr shkak tė dėshirės qė t’u pėlqejnė tė tjerėve. Mė shumė se nė kurorėshkeljen e vėrtetė, ndiejnė kėnaqėsi nė flirt, por shpesh nuk janė ata qė mund ta pėrcaktojnė se deri ku do tė shkojnė. Binjakėt bukuroshė dinė tė luajnė me emocionet dhe seksualitetin, derisa disa ujorė mashtrojnė nė frymėn "fėmijėt e luleve" – bėni dashuri dhe jo luftė!

Tė lindurit nė shenjat ujore (gaforrja, akrepi dhe peshqit) dallojnė shumė ndėrmjet tyre. Megjithatė, forca e ndjenjės ėshtė ajo qė i bashkon dhe qė i mban besnikė. Ata lidhen pėr shkak tė dashurisė dhe jo pėr shkak tė interesave tė tjera, ndaj edhe tradhtinė do ta kundrojnė nėpėrmjet optikės sė personit tė dashuruar. Kjo, nė mėnyrė tė veēantė, vlen pėr gaforren e ndjeshme dhe peshqit, tė cilėt janė kurorėshkelės vetėm nė raste tė jashtėzakonshme dhe qė dashurohen nė dikė me tė cilin duan tė kenė "seks kalimthi" (kuptohet, nėse ka qenė i mirė!).

Akrepi, megjithatė, ėshtė tregim nė vete. Kjo shenjė erotike nuk mund ta durojė faktin se personi i dashur po e mashtron, prandaj edhe ai nuk do tė vendosė qė aq lehtė tė tradhtojė. Martesa pėr tė ėshtė si njė lidhje gjaku, ku secila nga fjalėt e ritualit ka njė domethėnie tė veēantė. Sidomos fjalia "...pėrderisa vdekja tė mos na ndajė!".

Ndėr shenjat e Zodiakut kampioni i tradhtisė nė lidhje ėshtė peshorja, ndėrsa atė e ndjekin shenjat e zjarrit, nė rend tė parė shigjetari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
 
Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ora e dashurisė
» "Tė vrarėt" sipas KiE-sė, jetojnė tė gjallė nė Pejė
» Ēdo gjė qė ka tė bėj me zgjedhjet lokale nė Kosovė
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq
» Pashkėt shqiptare sipas "Washington Times"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: