ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Fri Jul 31, 2009 4:42 pm

TIPI SOLAR (DIELLOR) – Jeni tė lindur ndėrmjet orės katėr tė mėngjesit dhe dhjetė tė mbrėmjes. Karakteristikat: tė kthjellėt, tė shkathtė, optimistė, racionalė, praktikė, plot dritė dhe energji jetėsore. Tipi solar i ka kėto vlera numerologjike: 1, 3, 5, 7 dhe 9. Nėse i mbledhim numrat brendapėrbrenda tipit solar, shohim se na del shuma 25, gjegjėsisht 2+5= 7. Pra, numri 7 i pėrket tipit solar.

TIPI VEROR - Jeni tė lindur ndėrmjet datave 30 prill dhe 31 tetor. Karakteristikat: racionalė, ndėrmarrės, praktikė, tė shoqėrueshėm, tė balancuar, mėrdhacė. Tipi veror i ka kėto vlera numerologjike: 5, 6, 7, 8, 9 dhe 1. Nėse i mbledhim numrat brendapėrbrenda tipit veror na del numri 9.

TIPI LUNAR (HĖNOR) – Tė lindurit ndėrmjet orės dhjetė nė mbrėmje dhe orės katėr tė mėngjesit. Karakteristikat: tė qetė, tė kėndshėm, joimponues, nga pak tė melankolikė, pesimistė, ėndėrrimtarė tė lindur dhe poetė. Tipi lunar i ka kėto vlera numerologjike: 2, 4, 6, 7. Nėse i mbledhim numrat brendapėrbrenda tipit lunar: 2+4+6+8=20, gjegjėsisht, 2+0=2, qė do tė thotė se numri 2 ėshtė i tipit lunar.

TIPI DIMĖROR – Tė lindurit ndėrmjet 31 tetorit dhe 30 prillit. Karakteristikat: filozofikė, meditativė, mė pak praktikė, nervozė, tė shoqėrueshėm po aq sa edhe tė tėrhequr nė vete, lehtė e pėrballojnė tė ftohtėt. Nėse i mbledhim numrat pėrbrenda tipit dimėror si karakteristik i kėtij tipi del numri 6.

Domethėnė, tipat solarė dhe verorė e kanė vlerėn numerologjike 7, gjegjėsisht 9, derisa tipat lunarė dhe dimėrorė - 2, gjegjėsisht 6. Pothuajse nė tė gjithė literaturėn okulte numrat tek (sidomos 7 dhe 9) simbolizojnė Diellin, ditėn, dritėn, kthjelltėsinė dhe optimizmin, derisa numrat ēiftė (sidomos 2 dhe 6) shėnjojnė Hėnėn, natėn, melankolinė, botėn e hijeve dhe pesimizmin.[b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Sat Aug 01, 2009 10:11 pm

flm...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Sun Aug 02, 2009 4:04 pm

sps
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Sun Aug 02, 2009 4:58 pm

teme e mire....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Sun Aug 02, 2009 5:53 pm

shumm...ok

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 24
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Tue Aug 04, 2009 1:49 am

flm shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   Wed Aug 05, 2009 9:12 pm

n'arkiv

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tipat themelorė astrologjikė/numerologjikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: