ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Alkooli faktor i paraqitjes sė kancerit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Alkooli faktor i paraqitjes sė kancerit   Sun Aug 09, 2009 10:07 am

Alkoolistėt janė njė grup i rrezikuar nga shumė sėmundje dhe sipas studimeve tė fundit ata janė dyfish tė rrezikuar tė preken nga disa lloje tė kancerit.
Hulumtimi ka treguar se mė tė prekur janė ata qė dėshirojnė tė konsumojnė pije tė forta alkoolike ose birrė, ndėrsa ata qė preferojnė verėn janė mė pak tė rrezikuar nga karcinomat.

Gjatė hulumtimeve ėshtė gjetur edhe njė lidhje e qartė nė mes tė alkoolistėve tė rėndė dhe shtatė llojeve tė karcinomave, mes tyre edhe kancerit tė vezorėve, mėlēisė dhe mushkėrive.

Megjithatė konsumimi i alkoolit me kontroll, ose mė pak se njė gotė nė ditė, si dhe konsumimi i verės nuk kanė qenė faktorė qė lidhen me paraqitjen e karcinomave. Sipas shkencėtarėve alkoolizmi ėshtė lidhur edhe me kancerin nė lukth, zorrė, pankreas dhe prostatė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Alkooli faktor i paraqitjes sė kancerit   Tue Aug 18, 2009 9:59 pm

e diii shume keq per ata qe konsumojne alkool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Alkooli faktor i paraqitjes sė kancerit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: