ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Facebook prish martesat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Facebook prish martesat   Wed Aug 12, 2009 6:59 pm

Rrjeti i popullarizuar pėr shoqėrim online, i cili ka mbi 250 milionė pėrdorues nė mbarė botėn, mund tė jetė i rrezikshėm pėr stabilitetin e lidhjeve tė dashurisė, kanė treguar hulumtimet e njė grupi tė shkencėtarėve nga universiteti nė Guelph tė Kanadasė.
Shkencėtarėt kanė ardhur deri tek ky rezultat pasi qė kanė analizuar sjelljen e 308 studentėve nė mes moshave 17 e 24 vjeē, nė mesin e tė cilėve kanė qenė 231 tė reja dhe 77 tė rinj, tė cilėt kanė pasur profilet e tyre nė rrjetin Facebook.

Nė fillim tė hulumtimit 50.5 pėr qind e pjesėmarrėsve kanė qenė nė lidhje serioze, njė e treta nuk kanė qenė nė lidhje, derisa 8.3 kanė pasur lidhje me njė apo mė shumė partnerė.

Megjithatė, hulumtimi ka dėshmuar se koha e kaluar nė pėrcjelljen e “aktiviteteve” tė partnerėve nė kėtė faqe shton xhelozinė dhe dyshimin, si dhe pjesėmarrėset nė hulumtim, tė cilat kanė kaluar mė shumė kohė nė kėtė pėrcjellje, kanė qenė mė xheloze sesa meshkujt.

Pra, nėse keni profil tė hapur nė kėtė rrjet, keni parasysh kėnd do ta shtoni nė listėn e miqve, ēfarė fotografive do tė publikoni, e mė sė shumti kushtoni vėmendje hapėsirės qė ka tė bėj me statusin tuaj: nė lidhje, i/e lirė, i/e martuar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   Thu Aug 13, 2009 8:55 pm

woow se paskam ditur...

okey..thnx
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   Fri Aug 14, 2009 12:40 am

....


shum mir pju bohet..se shum po bojn sende tkqija me net dhe facebook..si ajo qe e ka trillu kidnapimin ..!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   Fri Aug 14, 2009 12:45 pm

spse disha per kete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   Fri Aug 14, 2009 2:34 pm

o sa shumm keqperdorime po behenn...breee

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   Fri Aug 14, 2009 9:05 pm

shume keq shume shume keq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Aurora
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 277
Age : 21
Vendndodhja : nga nje vend i bukur
Kenget e preferuara te Floricientes? : "TE SIENTO" " MI VESTIDO AZUL " " Y ASI SERA" "DELFINA" "PORQUE" "KIKIRIKI" .."hay un cuento"
Disponimi i pergjithshem : NGANJEHERE E LUMTUR,NERVOZE POR EDHE E MERZITUR
Registration date : 14/08/2009

MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   Sat Aug 15, 2009 3:58 pm

gjendja shum e keqe edon dhe libona hajgare shum po bon gjithkush tash ne net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Facebook prish martesat   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Facebook prish martesat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: