ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Sloganet naziste janė legale nė gjuhet tjera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Sloganet naziste janė legale nė gjuhet tjera   Mon Aug 17, 2009 12:46 am

Njėra nga Gjykatat e larta nė Berlin thotė se sloganet naziste mund tė konsiderohen legale nėse pėrkthehen nė anglisht ose nė ndonjė gjuhė tjetėr.
Gjykata Federale e Drejtėsisė thotė se ka shfuqizuar njė dėnim kundėr njė mashkulli tė dėnuar 4.200 euro pėr shkak tė posedimit tė njė bluze me mbishkrimin "Blood & Honor" (“Gjak dhe nder”) qė ėshtė pėrkthim i sloganit tė Hitlerit, "Blut und Ehre".

Mbajtja e simboleve naziste ėshtė e ndaluar nė Gjermani, mirėpo gjykata thotė se konteksti frazės origjinale ėshtė shtrembėruar, kėshtu qė e bėn legal pėrdorimin e kėsaj fraze.

“Duke e pėrkthyer nė njė gjuhė tjetėr, slogani nazist, i cili nuk karakterizohet vetėm me kuptimin e tij, por edhe me gjuhėn gjermane, ėshtė tėrėsisht i transformuar”, thuhet nė deklaratėn e gjykatės.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 24
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Sloganet naziste janė legale nė gjuhet tjera   Mon Aug 17, 2009 10:55 pm

hahhahah e pse ashtu sa palidhje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Sloganet naziste janė legale nė gjuhet tjera   Wed Aug 19, 2009 9:46 pm

po valla haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sloganet naziste janė legale nė gjuhet tjera   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sloganet naziste janė legale nė gjuhet tjera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokolata, bombonė e ėmbėlsira tjera!
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Lipjan-Historia dhe karakteristikat tjera

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: