ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Lind fėmija me peshė prej afro nėntė kilogramėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Lind fėmija me peshė prej afro nėntė kilogramėsh   Thu Sep 24, 2009 5:27 pm

Njė banore e Indonezisė ka lindur foshnjėn prej 8.7 kilogramėsh e cila ėshtė nė gjendje tė mirė pėrkundėr lindjes sė rrezikshme.
Djaloshi, i cili ende nuk ėshtė emėruar, ka lindur tė hėnėn, nė spitalin shtetėror nė Kisaranu tė Sumatras, ka thėnė gjinekologu Binsar Sitanggang i cili ka kryer lindjen.

"Pėr shkak tė peshės sė porsalindurit, operacioni ka qenė jashtėzakonisht i vėshtirė”, ka thėnė ai.

Doktori ka precizuar se foshnja, e cila ėshtė 62 centimetra e gjatė, ndjehet mirė pasi qė “pesė minutat e parė pas lindjes ėshtė dashur t’i ofrohet ndihmė me frymėmarrje".

"Kjo ėshtė njė foshnje e jashtėzakonshme. Qan me mė zė se foshnjat tjera dhe vazhdimisht ėshtė e uritur", ka shtuar doktori.

E ėma 41-vjeēare e foshnjės nuk ka shkuar nė kontrollet e rregullta gjatė shtatzėnisė dhe lėngon nga diabeti, qė shton rrezikun e lindjes sė fėmijėve mė tė mėdha nga mesatarja, ka thėnė doktori.

Gruaja ka edhe tre fėmijė tjerė, tė cilėt gjatė lindjes kanė peshuar rreth katėr kilogramė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lind fėmija me peshė prej afro nėntė kilogramėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Po ta jap jetėn me pushkė nė duar mė duket porsi tė lind pėr herė tė dytė thoshte Deshmori i UēK -Sė Kolė N.Mirdita
» Prej nga e ka prejardhjen emri "shqiptar"?
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Sa sheqer mund tė konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: