ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Rroba kundėr gripit tė derrave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Rroba kundėr gripit tė derrave   Fri Oct 09, 2009 2:32 pm

Xhaketa dhe pantallonat e kompanisė japoneze “Haruyama Trading Co.” duken si tė gjitha tjerat, mirėpo ato do tė paraqesin njė pengesė tė pakalueshme pėr gripin e derrave. Siē thonė nė kompani, kėto rroba janė punuar nga materiali i cili mbron nga infektimi me kėtė virus.
Rrobat e kėsaj kompanie janė tė mbuluar me titan-dyoksid i cili nė reaksion me dritėn shkatėrron virusin e gripit tė derrave nėse ndeshet me tė. Kimikati i pėrmendur, ndryshe mund tė gjendet nė pasta pėr dhėmbė dhe kozmetika tė ndryshme.

Rrobat, tė cilat sipas stilit nuk dallojnė aspak me tjerat, vijnė nė katėr ngjyra.

Rrobat mbajnė kualitetet e tyre kundėr viruseve edhe pas shumė larjeve. Shkurt, tani vetėm duhet tė kujdeseni pranė kujt do t’i zhvishni kėto rroba dhe gripi nuk do tė ketė punė me ju.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rroba kundėr gripit tė derrave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: