ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 713 persona zhveshėn rrobat kundėr ndryshimeve klimatike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: 713 persona zhveshėn rrobat kundėr ndryshimeve klimatike   Fri Oct 09, 2009 2:37 pm

713 persona lakuriq me praninė e tyre nė vreshtin francez Macon kanė porositur se ngrohja globale nuk ndodhė vetėn nė pyjet e thella tė botės.
Nė kėtė mėnyrė shoqata mjedisore botėrore “Greenpeace” ka zgjedhur tė dėshmojė se si ndryshimet klimatike ndikojnė nė rrushin dhe vreshtat franceze. Grupet pėr mbrojtjen e mjedisit kanė njoftuar se me kėtė kanė dashur qė njerėzve t’u hapin sytė qė ngrohja globale nuk ėshtė diēka qė ndodhė nėpėr pyje tė Amazonės, por gjithashtu ndikon nė klimėn e pėrgjithshme dhe nė vendlindjen e tyre.

“Greenpeace” ėshtė shoqėruar me Spencer Tunick, artistin e njohur pėr fotografimin e njerėzve lakuriq para vendeve historike.

Vreshti nė Mancon ndoshta nuk ėshtė historik, por ėshtė zemra e Francės, shkruan agjencia e lajmeve Reuters.

713 pjesėmarrės kanė ecur mė shumė se njė orė pėr tė arritur deri tek kalaja “Chateau des Rontets” pėr tė zhveshur rrobat e tyre pėr qėllim tė mirė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
713 persona zhveshėn rrobat kundėr ndryshimeve klimatike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: