ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gjysma e tė porsalindurve tė tanishėm do tė jetojnė 100 vjet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Gjysma e tė porsalindurve tė tanishėm do tė jetojnė 100 vjet   Fri Oct 09, 2009 2:53 pm

Mė shumė se gjysma e foshnjave tė cilat lindin nė kohėn e tashme nė vendet e zhvilluara, do tė arrijnė moshėn 100 vjeēare, njoftojnė ekspertėt.
Nė studimin e publikuar nga revista “Lancet”, thuhet se fėmijėt tė cilėt lindin nė kėtė kohė, do tė kenė mė pak probleme shėndetėsore nė tė ardhmen.

Nė bazė tė tė dhėnave tė grumbulluara nė mė shumė se 30 vende ėshtė ardhur nė pėrfundim qė mėnyra e shėndetshme jetėsore ėshtė vendimtare pėr zgjatjen e jetėgjatėsisė.

Tė lindurit e tashėm, jo vetėm qė do tė jetojnė mė gjatė, por kanė edhe jetė mė kualitative dhe pėrjetojnė mė pak probleme shėndetėsore- thonė autorėt e studimit.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gjysma e tė porsalindurve tė tanishėm do tė jetojnė 100 vjet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Tė vrarėt" sipas KiE-sė, jetojnė tė gjallė nė Pejė
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: