ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Vaksina kundėr gripit sezonal e efektshme edhe ndaj H1N1?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Vaksina kundėr gripit sezonal e efektshme edhe ndaj H1N1?   Fri Oct 09, 2009 2:58 pm

Shkencėtarėt meksikanė pretendojnė se kanė zbuluar prova sipas tė cilave vaksina kundėr gripit tė zakonshėm sezonal mund tė sigurojė mbrojtje edhe ndaj gripit tė ri pandemik A(H1N1).
Ata zbuluan se personat qė ishin vaksinuar kundėr gripit sezonal, ishin mė pak tė prirur pėr t'u prekur apo humbur jetėn pėr shkak tė gripit tė derrave, krahasuar me ata qė nuk ishin vaksinuar kundėr gripit sezonal.

"Kėto rezultate duhen marrė nė konsideratė me kujdes dhe nė asnjė mėnyrė nuk duhet interpretuar sikur vaksina sezonale zėvendėson atė kundėr gripit pandemik A/H1N1", deklaroi Lourdes Garcia-Garcia dhe disa nga kolegėt e tij tė Institutit Kombėtar pėr Shėndetin Publik nė Cuernavaca, pėr revistėn mjekėsore britanike.

Por ata deklaruan se zbulimi i tyre mund tė jetė njė lajm i mirė pėr personat qė janė vaksinuar kundėr gripit sezonal, veēanėrisht tani qė qeveritė po nisin tė shpėrndajnė vaksinėn e re tė H1N1.

Ndwrkohw qw pjesa mė e madhe e studimeve kanė treguar se vaksina e pėrvitshme kundėr gripit siguron pak ose aspak mbrojtje ndaj gripit tė ri pandemik, dhe kjo pėr shkak se ato janė mjaft tė ndryshėm. /Start/

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vaksina kundėr gripit sezonal e efektshme edhe ndaj H1N1?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: