ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Alpinisti gjen vėllanė nė majė tė malit pas 30 vitesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Alpinisti gjen vėllanė nė majė tė malit pas 30 vitesh   Sun Oct 11, 2009 2:48 pm

Njė alpinist ishte ngjitur nė majėn e malit Mount Snowdon – pėr tu pėrshėndetur nga vėllai tė cilin nuk e kishte parė pėr 30 vjet.

David Evans, 70-vjeēar, ishte shokuar kur “u mor nė ngryk” nga vėllai i tij Rowan, 66-vjeēar, i cili kishte emigruar nė Australi nė vitet e 70-ta, raporton The Sun.

Rowan kishte kuptuar se vėllai i tij i madh po planifikonte tė ngjitet nė bjeshkėt e Uellsit Perėndimor nė ndihmė tė njė bamirėsie pėr luftimin e kancerit.

Prandaj ai kishte udhėtuar pėr nė Britani tė Madhe dhe kishte pritur kėtė ngjarje pėr ta befasuar vėllanė e tij, gruaja e tė cilit kishte vdekur vitin e kaluar nga kanceri.

David, nga qyteti Bridgend i Uellsit Perėndimor, ka thėnė: "Ishte diēka si nėpėr filma. Pashė diēka duke dalė nga mjegulla dhe mendova, ‘Ai po duket si vėllai im'.

"Tė dytė filluam tė qajmė. Kurrė nuk do tė harrojė kėtė gjė", ka thėnė ai.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Alpinisti gjen vėllanė nė majė tė malit pas 30 vitesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: