ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Nė moshėn 107 vjeēare pėrgatitet pėr martesė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Nė moshėn 107 vjeēare pėrgatitet pėr martesė   Sun Oct 11, 2009 2:55 pm

Kinezja e cila ka pasur frikė tė martohet derisa ka qenė e re ka marrė guximin dhe ka vendosur tė kėrkoj burrė qė tė mos i jetė barrė nipave tė vet. Burrin potencial ajo po e kėrkon nėpėr shtėpi tė pleqve.

Wang Guiying nuk dėshiron tu bėhet barrė nipave ēdo ditė e mė tė vjetėr. Kur nė moshėn 102 vjeēare ka thyer kėmbėn mė nuk ka mundur tė bėj punėt e shtėpisė, siē janė larja e rrobave, i ka lindur dėshira tė gjej dikė me tė cilin mund tė flas, sepse ka frikė se ēfarė do tė ndodhė nėse nuk ngutet ta gjejė atė.

Ajo ka lindur dhe rritur nė krahinėn kineze Guizhou duke parė se si meshkujt i rrahin gratė. Veēanėrisht i kujtohet mirė kur tezja e saj ka qarė shpesh kur e rrihte burri pėr tė cilėn gjė, siē flet sot hapur, ėshtė frikėsuar edhe nga mendimi qė dikujt t’i jap tė drejtėn pėr ta keqtrajtuar.

Kur i kanė vdekur babai, nėna dhe motra mė e vjetėr, as atėherė nuk ka dashur tė martohet, prandaj kishte shkuar nė fshat dhe ishte marrė me bujqėsi. Ka punuar arat deri nė moshėn 74 vjeēare, por pas kėsaj ėshtė zhvendosur tek nipat e saj nė qytet.

Zyrtarėt lokal i kanė rekomanduar familjes sė saj qė dhėndurėt potencialė t’i kėrkojnė nėpėr shtėpi tė pleqve.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nė moshėn 107 vjeēare pėrgatitet pėr martesė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: