ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 E frynė era nė maje tė pemės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: E frynė era nė maje tė pemės   Sun Oct 11, 2009 3:12 pm

Njė mashkull kinez ėshtė dashur tė shpėtohet nga zjarrfikėsit pasi qė supozohet se ėshtė fryrė nė maje tė pemės nga njė valė e fuqishme e erės.

Mashkulli 20-vjeēar ishte duke tentuar tė riparojė kulmin e shtėpisė sė tij nė qarkun Shijingshan tė Pekinit kur era e mori me vete.

Sipas gazetės sė Pekinit "Morning Post", ai po tentonte tė riparoj tjegullat e shthurura tė shtėpisė sė tij kur njė valė e fuqishme ere e fluturoi nga maja e kulmit.

"Pėr fat tė mirė mė shtyu drejt njė peme tė afėrt, pėrndryshe Zoti e di ku do tė isha tani", u ka thėnė fatbardhi zjarrfikėsve.

Pėr njė kohė ai kishte mbetur kacavjerrė me tė dy duart nė pemėn e lartė afro 14 metra, derisa kėmbėt i koloviteshin nė ajėr: "Isha i tmerruar dhe thirrja pėr ndihmė”, ka thėnė ai.

Por kalimtarėt e rastit thirrėn zjarrfikėsit tė cilėt erdhėn brenda pak minutash tė cilėt lidhėn dy shkalla sė bashku pėr tė arritur deri tek ai.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
E frynė era nė maje tė pemės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: