ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ekskluzive: Pėr Adelina Ismajlin po lind njė dashuri e re

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Ekskluzive: Pėr Adelina Ismajlin po lind njė dashuri e re   Sun May 31, 2009 5:47 pm

Kaloi gati 1 vit nga vrasja qyqare e policit te njesise speciale te SHPK-se i cili njeherit ishte edhe i dashuri ( 6 muajt e fundit te jetes se tij edhe burri i Pop-Dives shqiptare Adelina Ismajlit pasi kishin bashkejetuar dhe ishin martuar ne menyre te fshehte dhe pa ceremoni zyrtare per shkak te rrethanave ne te cilen kalonte jeta e te ndjerit Triumf Rizes, i cili shume here ishte i kercenuar nga politika kosovare, politikan te cilet kishin kercenuar me likuidim fizik ate, pasi ky i fundit u bente probleme bandave kriminale me te cilat banda kane bashkpunim shume te ngushte politikanet kosovare. Ishte muaj gusht 2007 kur

Kosova u trondit nga kjo vrasje qe mori jehone shume te madhe neper gjithe trojet shqiptare, ishte nje nder gjerat me te keqija qe mund te ndodh ne shoqerine shqiptare, dikur likuidoheshin spiunat kurse ne kohen e sotme likuidohen trimat ! Jane gjera me te cilat duhet mare drejtesia kosovare e cila ka ngecur ne mes te rruges dhe ska zgjidh asnje rast si duhet deri tani pasi jane te korruptuar deri ne fyt…por ishte vetem sa per perkujtim te ngjarjes dhe kane filluar te harrojne rastin e Triumf Rizes dhe shume te tjereve ? Ka kaluar 1 vjet nga ajo ngjarje e cila tronditi dhe ndryshoi shume jeten e kengetares, e cila kishte nderprere nje kohe karieren e saj per shkak te keqesimit te shendetit pastaj edhe bashkejeteses me te dashurin e saj, por me vone filloi te meret me aktivitete muzikore gje qe Triumfi nuk i’a nderpreu asnjehere, pasi siē permendej neper qarqe dhe gazeta te ndryshme kinse ai e pengon te meret me muzike, pikerisht diten e kobshme per familjen Riza dhe Ismajli, Adelina ishte ne studio te kompozitorit Florent Boshnjaku dhe po incizonte kengen Ujk, tekstin e te ciles e kishte shkruar gjatė qendrimit me Triumfin ne fshatin Stogove, ku pernjehere pasi mori lajmin e konfirmuar nga motra e saj Ema, nderpret inqizimet dhe se bashku me Florent Boshnjakun dhe vajzen e dajes se saj nisen per ne spital ku ishte derguar Triumfi. Deshmitaret okular qe jane gjendur ne ato momente i kujtojne britmat e Adelines, eshte normale te privohet nga jeta njeriu me te cilin ke lidhur jete…citoj fjalet e saj: Njehere fillova ta dua jeten nuk me lejuan, njehere fillova te ndjej dashurine ma moren…!!! Mekat… Dhe jeta vazhdon….Per Adelina Ismailin fillon jeten e re,si per gjithe te tjeret, i gjalli me te gjallin, i vdekuri me te vdekurin, por te pakten mos i harrojme…! Publikoi kengen dhe videon kushtuar dashurise se saj, ku u mundua te perfshi edhe shume trima te tjere ( viktimave te rena per te njejtin qellim )… pastaj publikoi dhe albumin i cili eshte nder projektet me te sukseshme te saj por edhe ne gjithe estraden muzikore i cili projekt permban ne vete shume hite duke permendur vetem disa !

Si gjithmone ajo eshte ne top forme, duke u kthyer akoma me e fuqishme edhe pse ne zemer shume e lenduar i cili lendim verehet edhe ne videon Trimit tim. U ktheva per ata qe me duan, u ktheva per inat te armiqeve, jane fjalet te cilet i tha Adelina Ismaili pas rikthimit te saj ne muzike e ftuar per here te pare ne nje emision televiziv ne KohaVision ( Perall me tupan ).

Tash ajo po perjeton ditet me te sukseshme te karrieres se saj, e ftuar neper shume mbremje muzikore, emisione televizive, intervista neper revista dhe gazeta, me dite shume te ngarkuara, por dicka shume me e rendesishme per Adelinen sipas disa informatave shume te aferta me familjen e saj me te cilet disponon portali sh.m eshte se per ate po lind nje dashuri e re, simpatia e saj e rradhes eshte njeri nder pronaret e diskotekes UlpianaClub ne Zvicer, eshte ky djaloshi qe i’a ka mar zemren Pop-Dives dhe me te cilin shifen se bashku me se shumti koheve te fundit ne Zvicer.
Shpresojm te jete nje lidhje e frytshme dhe me shume suksese, …tash fansat e saj ne Zvicer do kene rastin me shpesh te shohin Adelinen ne UlpianaClub...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Ekskluzive: Pėr Adelina Ismajlin po lind njė dashuri e re   Sun May 31, 2009 6:25 pm

ok me vjen mire per adelinen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Ekskluzive: Pėr Adelina Ismajlin po lind njė dashuri e re   Sun May 31, 2009 6:28 pm

po de bashh mir

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ekskluzive: Pėr Adelina Ismajlin po lind njė dashuri e re   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ekskluzive: Pėr Adelina Ismajlin po lind njė dashuri e re
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Ekskluzive: Intervistė me kėngėtaren e talentuar Greta Koēi
» Po ta jap jetėn me pushkė nė duar mė duket porsi tė lind pėr herė tė dytė thoshte Deshmori i UēK -Sė Kolė N.Mirdita
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» EKSKLUZIVE: Intervistė me komandantin e Brigadės sė Kuqe "Zahir Pajaziti", Hasan Zenelin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: