ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Hena ime (si mund ta bėni dhe ju)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Hena ime (si mund ta bėni dhe ju)   Wed Jun 10, 2009 2:30 pm

Ja hena qe arrita te realizoja para disa muajsh me telescopin tim dhe me webcam 'Philips vesta'.njė webcam e vjetėr jashtė prodhimi,por shumė e keshilluar pėr ambjente te erreta.Ēfarė duhet:
1-Njė teleskop me te paktėn 500mm fokale(i imi 750mm)
2-njė montature ose trepied te fortė,mundesisht i motorizuar pėr ndjekjen e objekti(pasi toka rrotullohet, dhe me zmadhime te tillė nuk te rrin as 5 sekonda ne ekranin e laptopit)
Unė perdor njė montature go-to te kompjuterizuar dhe maksimum peshe prej 12 kg.Marka Skywatcher- Heq5
3-Njė webcam dosido,por qe te kėtė mundėsinė ti rregullosh'ndricimin' kur filmon.Ne te shumtėn e rasteve ēdo webcam bėn pune
4-njė laptop pėr marrjen e filmimeve,d.m.th. aty futet webcami tek spina usb dhe rregjistron frame-t te cilat do perpunohen me njė software( freeware pa pagese) p.sh Iris,Registax,K3ccd etc.
Shpresoj tė mos ju duket shumė e pakuptuesme mėnyra akuizicionit se fotos se ne realitet nuk ėshtė shumė e vėshtirė,mjafton te filmosh dhe perpunosh me software.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hena ime (si mund ta bėni dhe ju)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)
» Thaēi: Presidenti do tė zgjidhet nga PDK-ja
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» Kristaq Shabani:Lajthitje e tė lajthiturve?!A mund tė ngacmohet zjerrmi?!
» Kudret Selamaj:O moj hene

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: