ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 rovena stefa nuk jam greke,jam krenare qe jam shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: rovena stefa nuk jam greke,jam krenare qe jam shqiptare   Wed Jul 01, 2009 8:33 pm

Gjithēka ka nisur me njė shkrim tė botuar pak ditė mė parė nė njė tė pėrditshme.Nė njė intervistė kėngėtarja e njohur tregon qė nė repertorin e saj kohėt e fundit ka futur edhe kėngėt popullore tė Shqipėrisė sė jugut. Mė pas ka treguar se kjo ėshtė mėse normale mbasi vetė ajo ėshtė nga jugu, nga Fieri. Por mesa duket e gjitha kjo ėshtė keqkuptuar pasi jugu i Shqipėrisė nė kopertinėn e gazetės ėshtė transformuar nė “Greqi”. Kėshtu lajmi se Rovena Stefa qenka greke, mori dhenė.

Mirėpo tė gjithė e dimė qe Rovena ėshtė njė kėngėtare shumė e pėlqyer, sidomos nė Diasporė, njė target njerėzish kėta shumė sensibėl ndaj prejardhjeve dhe me shumė patriotizėm brenda shpirtit tė tyre. dhe fansat atje shpesh e kanė cilėsuar si Adelinėn e Shqipėrisė Rovenėn pėr simpatinė qė kanė pėr tė. Mirėpo duket sikur sedra e tyre ėshtė fyer nga kėto komente dhe ngaky keqinfoirmim.Keshtu mesuam se avokati i Rovenes ka pergatitur procedurat per ta ēuar kėtė ēėshtje nė gjykatė pėr tė vėnė nė vend tė vėrtetėn dhe pėr tė mbrojtur dinjititetin a kėngėtares. Po kėto kohė kėngėtares i ėshtė dashur tė pėrballet edhe me tė tjera shpifje nė media, madje ka ēuar nė gjykatė njė tė pėrjavshme duke e akuzuar pėr ofeza dhe shpifje. Duke u kthyer tek kėngėt e jugut nga e cila rrodhėn tė gjitha komentet mbi prejardhjen e saj, ia vlen tė pėrmendim se vetėm mbas shumė vitesh karrierė, Rovena provon me muzikėn e jugut. Ajo ka lėvruar gjithmonė muzikėn e Shqipėrisė sė veriut dhe atė asaj tė mesme. Pat provuar me kėngėn “Djalė mė bėn magji” dhe nga suksesii kėsaj kėnge ka vijuar me rrymėn turbo folk tė kėtyre trevave duke vijuar mė pas me “Dasma”, “Llokum” etj. Shpesh nė intervista ajo tregon se i ėshtė kthyer muzikės shqiptare tamam nė atė kohė kur tė gjithė rendnin drejt muzikės sė huaj dhe rėndėsinė e kėsaj muzike e ka mėsuar sidomos kur shkonte nė diasporė ku tė gjithė donin tė dėgjonin vetėm muzikėn e mirėfilltė shqiptare. Edhe pse incidentet e lartpermendura nuk janė tė kėndshme, ato nuk e kanė penguar kėngėtaren pėr tė vijuar me axhendėn e saj e cila ėshtė si gjithmonė shumė e ngjeshur.Sipas burimeve tona, kėngėtarja ėshtė ēdo fundjavė e ftuar nė diasporė pasi prefeorohet ndėr tė tjera edhe pėr tė kėnduarit live.Gjithashtu duket se e gjitha“kjo ėshtė me mjaft leverdi pėr kėngėtaren e cila nga ēdo koncert merr 4000 euro.Ndėrkohė nė verė thuhet se do tė vijojė me diskon e saj nė breg tė detit nė Durrės, njė biznes ky i nisur verėn e kalaur, por qė pritet qė kėtė verė tė zgjerohet akoma mė tepėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
rovena stefa nuk jam greke,jam krenare qe jam shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ibrahim D. Hoxha: Gjėmat dhe kobet greke nė Ēamėri
» DY LIBRA TĖ SHKRIMTARIT PILO ZYBA, NĖ GJUHĖN GREKE
» Sa greke ka ne Shqiperi?
» Letėrsia shqiptare
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: