ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gjelbėrimi ndikon pozitivisht nė shėndet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Gjelbėrimi ndikon pozitivisht nė shėndet   Sat Sep 26, 2009 2:46 pm

Madje edhe parqet e vogla tė vendosura nė mes tė qyteteve ndikojnė nė zvogėlimin e rrezikut pėr sėmundjet e zemrės dhe sulmeve nė tru, pohojnė shkencėtarėt skocezė.

Rezultatet e botuara nė revistėn “The Lancet” sugjerojnė se parqet e sipėrfaqet me gjelbėrim ndikojnė nė zvogėlimin e stresit te personat tė cilėt jetojnė nė afėrsi tė tyre, dhe njėkohėsisht rritin mundėsitė qė njerėzit tė merren me aktivitet fizik.

Shkencėtarėt nga Universiteti i Glasgout kanė njoftuar se sa mė tė mėdha tė jenė sipėrfaqet e gjelbėruara aq mė i vogėl ėshtė rreziku pėr sėmundjet e zemrės dhe ato tė enėve tė gjakut.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gjelbėrimi ndikon pozitivisht nė shėndet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gra tė mira e tė bukura Ju pėrshėndet poeti Vullnet Mato me poezinė DHURATA GRAVE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: