ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Bėhet milioner falė lojės nė internet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Bėhet milioner falė lojės nė internet   Fri Oct 09, 2009 2:31 pm

Programuesi njėzetvjeēar ėshtė bėrė milioner falė lojės sė internetit tė cilėn e ka krijuar. Qėllimi i lojės ėshtė tė plaēkitet, vritet dhe tė terrorizohet nė njė qytet imagjinar.
Joe Chedburn, ėshtė edhe njė ndėrmarrės i suksesshėm i teknologjisė sė informacionit, ka pasur vetėm 16 vjet kur ka ardhur tek ideja pėr tė shkruar lojėn e internetit tė fokusuar nė krime.

Loja me emrin “Torn”, e cila ėshtė e bazuar nė tekst dhe nuk ka grafikė, ėshtė rritur shumė shpejt. Sot ajo ka 41.000 lojtarė aktiv dhe mbi 1.3 milionė llogari tė hapura. Loja bazike ėshtė pa pagesė, mirėpo pėr tri funte nė muaj lojtari fiton pikė dhe status shtesė. Shumica e lojtarėve janė tė gatshėm tė paguajnė ato tri funte, qė do tė thotė se faqja fiton rreth 50.000 funte nė muaj.

Nė kėtė mėnyrė Joe ėshtė bėrė milioner qysh nė moshėn 21-vjeēare.

"Kur kam qenė mė i ri, prindėrve tė mi u pengonte qė kalojė shumė kohė pranė kompjuterit, mirėpo sot janė shumė tė lumtur me atė qė unė bėj", ka thėnė Joe.

"Babai mė ndihmon shumė dhe nga ai gjithmonė kėrkoj kėshilla”, ka shtuar ai.

"Gjithmonė mė kanė interesuar kompjuterėt dhe jam shumė i lumtur qė mund tė pėrfitojė nga ajo punė qė kėnaqem duke e punuar. Ka ditė qė punojė tėrė ditėn nė faqe, e nganjėherė nuk mė duhet tė bėj asgjė. Aktualisht po mendoj se si ta zgjeroj kėtė punė", ka thėnė milioneri Joe.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bėhet milioner falė lojės nė internet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: