ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mbipesha shkakton 124 mijė raste kanceri nė vit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Mbipesha shkakton 124 mijė raste kanceri nė vit   Sun Oct 11, 2009 2:29 pm

Mjekėt vazhdojnė tė pėrsėrisin se mbipesha apo obeziteti shton rrezikun e prekjes nga tumori.
Kėtė e konfirmon edhe njė studim i prezantuar nė Kongresin Evropian tė Onkologjisė, i cili u mbajt para disa ditėsh nė Berlin.

Sipas Andrew Renehan tė Universitetit tė Manēesterit, tė paktėn 124.000 raste tė reja kanceri janė shėnuar nė Evropė gjatė vitit 2008 dhe tė gjitha kėto raste janė
shkaktuar nga mbipesha.

Dhe shkak pėr kėtė mbipeshė janė zakonet e tė ngrėnit: shumė ushqime me yndyra, tė skuqura, tė kripura, sallata pikante, shumė mish, pak fruta dhe perime. Dhe mbi tė gjitha, shumė pak sport, sidomos tė rinjtė dhe tė moshuarit.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mbipesha shkakton 124 mijė raste kanceri nė vit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: