ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Zbulohet njė fis i ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Zbulohet njė fis i ri   Sun Oct 11, 2009 3:04 pm

Bota u mahnit me fotografitė e pabesueshme nga xhunglat nė zonat e thella ndėrmjet Brazilit dhe Perusė nė Amerikėn Jugore.

Njė fis autokton deri te i cili askush nuk ka arritur, jeton sikurse para njė mijė vjetėve, kėshtu qė me shigjetė dhe shtizė mbroheshin nga aeroplani nė tė cilin ishte ekipi shkencor kėrkimor. Deri mė tani nė botė janė regjistruar rreth njėqind fise tė tilla tė cilėt nuk kanė pasur kontakt me botėn e jashtme dhe nė kėtė mėnyrė ende jetojnė si nė parahistori

Qeveria e Brazilit i cilėsoi si tė mahnitshme fotografitė e njė fisi autokton i cili jeton i izoluar tėrėsisht nė viset mė tė largėta tė Amazonės, nė rajonin kufitar ndėrmjet Brazilit dhe Perusė. Nė fotografi shihen mė tepėr anėtarė tė fisit tė ngjyrosur me tė kuqe. Disa prej tyre me shigjeta dhe shtiza marrin nė shėnjestėr aeroplanin nė tė cilin ishte ekspedita qė i fotografoi. Nė to shihen qartė edhe shtėpizat e tyre nga kashta tė ndėrtuara nė mes tė xhunglės sė gjelbėr. Aktualisht, nė botė ekzistojnė edhe disa qindra fise tė cilėt jetojnė nė izolim tė plotė, gjysma prej tyre janė nė Brazil dhe Peru. Qeveria e Brazilit bėri tė ditur se fotografitė janė bėrė qė tė dėshmohet ekzistenca e tyre dhe qė duhet tė ndihmojė nė mbrojtjen e hapėsirės sė tyre tė jetesės. Njė rrezik i madh pėr ekzistencėn e kėtyre fiseve tė paprekur tė cilėt jetojnė sikurse para shumė mijėra vitesh, janė edhe sėmundjet ngjitėse. Nė tė kaluarėn anėtarėt e fiseve tė tillė tė cilėt erdhėn nė kontakt me njerėzit, pėr ta, nga bota e jashtme, vdiqėn nga sėmundjet pėr tė cilat nuk kanė imunitet, sikurse qė janė gripi dhe fruthi.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zbulohet njė fis i ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjon Neēaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: